Cs-eXtreme
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


/
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Perifierice gaming - avantaj sau nu?

In jos 
+4
Gabanu
V!RuSu
element^
celmaitarero
8 participanți
AutorMesaj
celmaitarero
Moderator
Moderator
celmaitarero


Mesaje : 170
Data de inscriere : 16/01/2011
Varsta : 44
Localizare : Constanta

Perifierice gaming - avantaj sau nu? Empty
MesajSubiect: Perifierice gaming - avantaj sau nu?   Perifierice gaming - avantaj sau nu? I_icon_minitimeJoi Ian 20, 2011 9:30 am

Vreau sa va intreb daca considerati ca perifericele (mouse, tastatura, casti, monitor) dedicate gamingului avantajeaza sau nu userul?

Eu in acest moment detin :
mouse Roccat Kova
mousepad Roccat Sense Glaceir Blue
tastatura Logitech G15
casti Palntronics Gamecom 777

Pot spune din experienta mea mica de gamer. ma refer in special la shootere (nu numai CS 1.6), ca aceste produse aduc un mic avantaj, cel putin unor noobi...iar in cazul unor profesionisti, aduc chiar un mare avantaj..
Cum eu sunt cam boot....imi creaza doar un mic avantaj (se vede in fraguri) lol!
Sus In jos
https://csexxtream.forumgratuit.ro/
element^
Admin Server
Admin Server
element^


Mesaje : 38
Data de inscriere : 17/12/2010
Varsta : 38
Localizare : Vaslui

Perifierice gaming - avantaj sau nu? Empty
MesajSubiect: Re: Perifierice gaming - avantaj sau nu?   Perifierice gaming - avantaj sau nu? I_icon_minitimeJoi Ian 20, 2011 11:20 am

eu detin
mouse canyon cu laser...special l-am luat pentru jocuri....
tastatura Lg..
.monitor Philips de 19"...

sunt multumit de ele pana in acest moment...dar cand vor fi resurse ma voi echipa cu ceva nou


Smile
Sus In jos
V!RuSu
Admin Server
Admin Server
V!RuSu


Mesaje : 99
Data de inscriere : 24/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Perifierice gaming - avantaj sau nu? Empty
MesajSubiect: Re: Perifierice gaming - avantaj sau nu?   Perifierice gaming - avantaj sau nu? I_icon_minitimeJoi Ian 20, 2011 1:21 pm

Rup tot cu: Arrow
-Mouse Logitech G5Blue
-GamePad S&S steel
-Tastatura Logitech G15V2
-Casti Logitech G35 si Gamecom 777
-Monitor Philips 23`
Sus In jos
celmaitarero
Moderator
Moderator
celmaitarero


Mesaje : 170
Data de inscriere : 16/01/2011
Varsta : 44
Localizare : Constanta

Perifierice gaming - avantaj sau nu? Empty
MesajSubiect: Re: Perifierice gaming - avantaj sau nu?   Perifierice gaming - avantaj sau nu? I_icon_minitimeJoi Ian 20, 2011 1:28 pm

V!RuSu a scris:
Rup tot cu: Arrow
-Mouse Logitech G5Blue
-GamePad S&S steel
-Tastatura Logitech G15V2
-Casti Logitech G35 si Gamecom 777
-Monitor Philips 23`

Da!
Bun! Aproape aceeasi config ca si a mea (exceptand soricelul si padul) si eu tot v2 am la G15 (cred ca este cea mai buna tastatura)
Oricum vreau sa uprgadez la un Cyborg Rat 7..ce zici? ai ceva informatii despre el...
Nu stiu cam cat de mare este..si cum vine in mana. Am avut un Lachesis si am murit cu el de gat Evil or Very Mad
Sus In jos
https://csexxtream.forumgratuit.ro/
Gabanu
Nou Venit
Nou Venit
Gabanu


Mesaje : 84
Data de inscriere : 19/12/2010

Perifierice gaming - avantaj sau nu? Empty
MesajSubiect: Re: Perifierice gaming - avantaj sau nu?   Perifierice gaming - avantaj sau nu? I_icon_minitimeJoi Ian 20, 2011 2:32 pm

ma...eu zic ca userul face diferenta;))
joc dp laptop ...am un dell puiutz:x
mouse a4tech x7 x7178 BK - winners choice:X
tastatura este stock:))..adica de la mouse...
si in privinta padului ... eh...aluneca la fel de bine si pe suprafata biroului ^^
si ...am perioade in care rup >Smile
si perioade...in care...sa zicem ca prefer mario cheers
Sus In jos
celmaitarero
Moderator
Moderator
celmaitarero


Mesaje : 170
Data de inscriere : 16/01/2011
Varsta : 44
Localizare : Constanta

Perifierice gaming - avantaj sau nu? Empty
MesajSubiect: Re: Perifierice gaming - avantaj sau nu?   Perifierice gaming - avantaj sau nu? I_icon_minitimeJoi Ian 20, 2011 2:49 pm

Clar userul face diferenta ..dar au iesit niste gadegeturi acum..ca mai zici ca ai coduri Smile)
Daca te uiti pe un review la Cyborg Rat 3/5/7/9/..au un buton de precision aim...care lucreaza gen "hold u r breathe" la sniper prin COD.....
Si cand am vorbit despre gaming gear, am vrut sa nu facem strict legatura la CS 1.6 afro
Sus In jos
https://csexxtream.forumgratuit.ro/
V!RuSu
Admin Server
Admin Server
V!RuSu


Mesaje : 99
Data de inscriere : 24/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Perifierice gaming - avantaj sau nu? Empty
MesajSubiect: Re: Perifierice gaming - avantaj sau nu?   Perifierice gaming - avantaj sau nu? I_icon_minitimeJoi Ian 20, 2011 9:12 pm

nu am negat ca userul nu ar face diferenta,dar si soricelul are mare importanta si padul parerea mea experienta in special la cs cu toate tastaturile si toti soareci existenti de 13 ani cs ....

celmaitarero iti recomand asa ceva daca dispui de $ Logitech G13,G9x,G19,G35


Perifierice gaming - avantaj sau nu? Custom1231263120546gser

Sus In jos
DarkStar
Nou Venit
Nou Venit
DarkStar


Mesaje : 25
Data de inscriere : 08/01/2011

Perifierice gaming - avantaj sau nu? Empty
MesajSubiect: Re: Perifierice gaming - avantaj sau nu?   Perifierice gaming - avantaj sau nu? I_icon_minitimeJoi Ian 20, 2011 10:23 pm

V!RuSu fain set.


Ultima editare efectuata de catre DarkStar in Lun Ian 24, 2011 11:25 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
celmaitarero
Moderator
Moderator
celmaitarero


Mesaje : 170
Data de inscriere : 16/01/2011
Varsta : 44
Localizare : Constanta

Perifierice gaming - avantaj sau nu? Empty
MesajSubiect: Re: Perifierice gaming - avantaj sau nu?   Perifierice gaming - avantaj sau nu? I_icon_minitimeJoi Ian 20, 2011 10:44 pm

V!RuSu a scris:
nu am negat ca userul nu ar face diferenta,dar si soricelul are mare importanta si padul parerea mea experienta in special la cs cu toate tastaturile si toti soareci existenti de 13 ani cs ....

celmaitarero iti recomand asa ceva daca dispui de $ Logitech G13,G9x,G19,G35


Perifierice gaming - avantaj sau nu? Custom1231263120546gser


Sal Virusu!

Am avut G9, nu G9x (ce are mai multi dpi), a fost bun, insa cam anost pentru gustul meu Razz ..oricum are unul dintre cei mai buni senzori laser(mai are SS Kinzu si Cyborg Rat)
In schimb G19 nu este tastatura de gaming..este un lucru ridicol din pct meu de vedere..are propria sa alimentare o:
Extrem de scumpa pentru un ecran LCD..un monitor LED este mai ieftin...Raman la parerea ca G15 v2 este cel mai indicat/bun de pe piata..
De gamepad n ustiu ce sa zic...oricum nu cred ca mi-as lua..nu sunt asa extremist..
De casti am auzit numai lucruri de bine..dar cred ca deocamdata raman la Gamecom 777...dac voi schimba vreodata voi lua de la Roccat Kave


Succes la upgradare la toata lumea!!
Sus In jos
https://csexxtream.forumgratuit.ro/
DeViL
Admin Server
Admin Server
DeViL


Mesaje : 58
Data de inscriere : 22/12/2010
Varsta : 30

Perifierice gaming - avantaj sau nu? Empty
MesajSubiect: Re: Perifierice gaming - avantaj sau nu?   Perifierice gaming - avantaj sau nu? I_icon_minitimeVin Ian 21, 2011 5:19 pm

EU folosesc astfel:
mause la 12 lei 4tech
tastaura la 21lei a4tech Laughing Laughing Laughing Laughing
mausepad am gasit prin casa ceva mai tare gen mausepad Laughing
casti am o pereche de casti castigate din orasel cam 10 lei max

Chiar dak am aceste dezavantaje pot sa spun ca nu prea conteaza ce ai dak stii sa folosesti la maxim cea ce ai
NU AM GLUMIT CU CE AM SPUS MAI SUS AIA FOLOSEsC EU
Sus In jos
V!RuSu
Admin Server
Admin Server
V!RuSu


Mesaje : 99
Data de inscriere : 24/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti

Perifierice gaming - avantaj sau nu? Empty
MesajSubiect: Re: Perifierice gaming - avantaj sau nu?   Perifierice gaming - avantaj sau nu? I_icon_minitimeVin Ian 21, 2011 6:09 pm

celmaitarero a scris:
V!RuSu a scris:
nu am negat ca userul nu ar face diferenta,dar si soricelul are mare importanta si padul parerea mea experienta in special la cs cu toate tastaturile si toti soareci existenti de 13 ani cs ....

celmaitarero iti recomand asa ceva daca dispui de $ Logitech G13,G9x,G19,G35


Perifierice gaming - avantaj sau nu? Custom1231263120546gser


Sal Virusu!

Am avut G9, nu G9x (ce are mai multi dpi), a fost bun, insa cam anost pentru gustul meu Razz ..oricum are unul dintre cei mai buni senzori laser(mai are SS Kinzu si Cyborg Rat)
In schimb G19 nu este tastatura de gaming..este un lucru ridicol din pct meu de vedere..are propria sa alimentare o:
Extrem de scumpa pentru un ecran LCD..un monitor LED este mai ieftin...Raman la parerea ca G15 v2 este cel mai indicat/bun de pe piata..
De gamepad n ustiu ce sa zic...oricum nu cred ca mi-as lua..nu sunt asa extremist..
De casti am auzit numai lucruri de bine..dar cred ca deocamdata raman la Gamecom 777...dac voi schimba vreodata voi lua de la Roccat Kave


Succes la upgradare la toata lumea!!

Am fost la cineva care lucreaza la UBISOFT si se ocupa doar cu jocuri,are acest kit acasa si pot sa zic ca este FOARTE TARE si BUN pentru toate jocurile,am facut si un mic test cu ele.LCD`ul de la tst este foarte util poti face 2 lucruri odata 1 pe monitor si 2 pe LCD de la tst.Ca pret este cam mult. PS:nu ma inteleg cu nimic de la RAZER.
Sus In jos
ALESUL
Admin Server
Admin Server
ALESUL


Mesaje : 200
Data de inscriere : 24/11/2010
Varsta : 33
Localizare : CRAIOVA

Perifierice gaming - avantaj sau nu? Empty
MesajSubiect: ........   Perifierice gaming - avantaj sau nu? I_icon_minitimeVin Ian 21, 2011 11:32 pm

Cum am cumparat pc asa sunt lol! da scrie pe mouse : Lg :
Sus In jos
celmaitarero
Moderator
Moderator
celmaitarero


Mesaje : 170
Data de inscriere : 16/01/2011
Varsta : 44
Localizare : Constanta

Perifierice gaming - avantaj sau nu? Empty
MesajSubiect: Re: Perifierice gaming - avantaj sau nu?   Perifierice gaming - avantaj sau nu? I_icon_minitimeMar Ian 25, 2011 9:39 am

DarkStar a scris:
V!RuSu fain set.

DarkStar, sa inteleg ca ia SS Xai?!!?
Daca da,, as dori sa discutam putin, fiindca m-ar tenta sa imi iau si eu unul....
Sus In jos
https://csexxtream.forumgratuit.ro/
DarkStar
Nou Venit
Nou Venit
DarkStar


Mesaje : 25
Data de inscriere : 08/01/2011

Perifierice gaming - avantaj sau nu? Empty
MesajSubiect: Re: Perifierice gaming - avantaj sau nu?   Perifierice gaming - avantaj sau nu? I_icon_minitimeMier Ian 26, 2011 11:53 am

SS Xai ?? explica putin. ( microsoft intelli 3.0 )
Sus In jos
celmaitarero
Moderator
Moderator
celmaitarero


Mesaje : 170
Data de inscriere : 16/01/2011
Varsta : 44
Localizare : Constanta

Perifierice gaming - avantaj sau nu? Empty
MesajSubiect: Re: Perifierice gaming - avantaj sau nu?   Perifierice gaming - avantaj sau nu? I_icon_minitimeMier Ian 26, 2011 12:00 pm

DarkStar a scris:
SS Xai ?? explica putin. ( microsoft intelli 3.0 )

lol!
In poza credeam ca vad un SteelSeries Xai (un mouse excelent) ce vreau sa mi-l iau..si vroiam niste opinii P
Sus In jos
https://csexxtream.forumgratuit.ro/
Kaze
Admin Server
Admin Server
Kaze


Mesaje : 65
Data de inscriere : 27/12/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

Perifierice gaming - avantaj sau nu? Empty
MesajSubiect: Re: Perifierice gaming - avantaj sau nu?   Perifierice gaming - avantaj sau nu? I_icon_minitimeMier Ian 26, 2011 1:41 pm

in materie de mouse'uri Razer sunt cei mai profesionisti pe gaminig Wink asta va recomand
la tasturi un longitech zic ca este bun Wink
LA casti : Steelseries sau Longitech
Pad : Steelseries
astea sunt recomandarile mele Smile) nu ca as avea asa cv Smile) Laughing eu cu ce am ma simt bn cand joc bn ca e loc si de mai bn Very Happy probabil cand voi fi pe banii mei imi voi lua kit Razer Very Happy
Sus In jos
celmaitarero
Moderator
Moderator
celmaitarero


Mesaje : 170
Data de inscriere : 16/01/2011
Varsta : 44
Localizare : Constanta

Perifierice gaming - avantaj sau nu? Empty
MesajSubiect: Re: Perifierice gaming - avantaj sau nu?   Perifierice gaming - avantaj sau nu? I_icon_minitimeMier Ian 26, 2011 2:13 pm

Kaze a scris:
in materie de mouse'uri Razer sunt cei mai profesionisti pe gaminig Wink asta va recomand
Salut!

Despre razer nu pot fi de aceasi pare cu tine..mai ales in cazul mouse-ului.
Am avut timp de un an un Lachesis, ce a fost de toata jena..problema cu senzorul f mare, nu m-am putut obisnui cu marimea deloc..si preturi nejustificate.
Acum ca oi fi fost eu mai noob si nu le aveam, este alta poveste, in schimb problema cu senzorul este reala...
Insa, acum, acces la tehnologie au cam toate firmele..si pot face produse gaming competitive...mai putin la calitatea materialelor.
Oricum, ca prim mouse de luat in calcul pentru un jucator de cs este SS Xai, majoritatea PRo folosesc..
Eu acum sunt foarte interesat si de un Mionix Naos 5000, ce este foarte laudat..
In fine, discutiile de genul pot merge la infinit..dar atat timp cat sunt argumnetate este ok Razz
Stima!
Sus In jos
https://csexxtream.forumgratuit.ro/
Kaze
Admin Server
Admin Server
Kaze


Mesaje : 65
Data de inscriere : 27/12/2010
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti

Perifierice gaming - avantaj sau nu? Empty
MesajSubiect: Re: Perifierice gaming - avantaj sau nu?   Perifierice gaming - avantaj sau nu? I_icon_minitimeMier Ian 26, 2011 4:46 pm

fiecare are pararea lui Wink dar te inseli Razer este numaru unu Wink
Sus In jos
celmaitarero
Moderator
Moderator
celmaitarero


Mesaje : 170
Data de inscriere : 16/01/2011
Varsta : 44
Localizare : Constanta

Perifierice gaming - avantaj sau nu? Empty
MesajSubiect: Poze cu perifericele mele :P   Perifierice gaming - avantaj sau nu? I_icon_minitimeJoi Mar 17, 2011 9:32 am

Sus In jos
https://csexxtream.forumgratuit.ro/
 
Perifierice gaming - avantaj sau nu?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cs-eXtreme :: Timp Liber :: Discutii Libere-
Mergi direct la: