Data de inscriere : 28/11/2010
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Stirile eXtream ! Empty
MesajSubiect: Stirile eXtream !   Stirile eXtream ! I_icon_minitimeVin Ian 21, 2011 3:13 pm

Aici va rog sa postati toate datele (stirile sportive) , orice gen de sport dar sa nu mai faceti tot felul de topic-uri inutile !
Admin Server

Mesaje : 81
Data de inscriere : 05/01/2011
Varsta : 30
Localizare : bucuresti

MesajSubiect: Re: Stirile eXtream !   Stirile eXtream ! I_icon_minitimeVin Ian 21, 2011 5:52 pm

vRajiToRulLlL** a scris:
off:Asta e viata ... alti vin si alti pleaca ...
ps:Avetii grija la limbaj.
W1ckeD
W1ckeD

Mesaje : 43
Varsta : 30

Vrajitorule +1 warn (Motiv: Atentie la limbaj ca nu esti pe camp !) / +1 warn (Motiv: Off-topic , abaterea de la subiect !)

Localizare : Constanta

MesajSubiect: Rapid - prima victorie in primul meci de pregatire   Stirile eXtream ! I_icon_minitimeLun Ian 24, 2011 7:59 pm

Rapidiştii s-au impus cu scorul de 3-1 în faţa ocupantei locului 4 din prima ligă din Ucraina, Dnepr, în primul meci amical din această iarnă.

Giuleştenii au deschis scorul în minutul 52, prin Ovidiu Herea, care a transformat o lovitură de la 11 metri obţinută de căpitanul Costin Lazăr.

Un minut mai tîrziu, ucrainenii au egalat, prin Dmytro Lyopa. Herea a readus Rapidul în avantaj în minutul 56. Sabrin Sburlea a marcat şi el în minutul 70, după centrarea lui Mihai Roman.
Rapid a început cu:
Coman - Costa, M. Constantin, Glauber, Bozovici - Lazăr - Grigorie, Spadacio, Pancu, Cesinha - Cassio

Localizare : Cs World

MesajSubiect: Re: Stirile eXtream !   Stirile eXtream ! I_icon_minitimeLun Ian 24, 2011 8:20 pm

steaua ce a facut?? ca parca a avut si ia azi un amical! stici cv???
Moderator
Moderator

Varsta : 44

Steaua a remizat în al doilea amical din stagiul de pregătire din Turcia, 1-1 cu austriecii de la Kapfenberg. Scorul a fost deschis de Răduţ, în minutul 61, cu un şut superb de la aproximativ 25 de metri, dar Gregoritsch, fiul antrenorului lui Kapfenberg, a egalat 8 minute mai tîrziu.

Iată echipa cu care a început Lăcătuş partida:

Steaua: Tătăruşanu - Bonfim, Gardoş, Geraldo, Brandan - Nicoliţă, Bicfalvi, Marinescu, Tănase - Dică, Bilaşco
Rbk
Rbk

Varsta : 35

Steaua a castigat primul amical, scor 2-0 cu echipa a doua a lui Hoffenheim. Szekely si Ricardo au marcat atunci pentru echipa din Ghencea.

Gigi insista pentru Moraes, Mihai Stoica vrea sa aduca un atacant strain in Ghencea: are doua variante. Seful Stelei nu le dezvaluie numele ca sa nu puna bete in roate transferurilor. Gigi i-a transmis un mesaj lui Lacatus care s-a suparat dupa plecarea lui Stancu la Galata.

ALESUL a scris:

Asta este vreo stire sportiva, la tine...??!!?
Ne-ai stresat cu Hai Craiova...dezvolta si tu mai mult...chiar ai deschis un topic de genul asta. lol!
Moderator
Moderator

Varsta : 44

MesajSubiect: Re: Stirile eXtream !   Stirile eXtream ! I_icon_minitimeMier Feb 02, 2011 1:34 pm

Rapid a jucat al doilea meci amical din turneul de pregătire "Copa del Sol" contra lui Malmo. După 90 de minute la egalitate, 0-0, giuleştenii au reuşit să-l scoată din minţi pe tehnicianul Marius Şumudică la loviturile de departajare, cînd Sburlea, Roman şi Spadacio au ratat de la punctul cu var.

Asta după ce, în timpul regulamentar, în minutul 84 mai exact, alb-vişiniii mai rataseră un penalty, prin Bozovici.

Meciul s-a încheiat 1-3 după loviturile de departajare, fiind a doua partidă, din două, pierdută în acest fel. Rapid - Rosenborg a fost 3-5 după penalty-uri. În timpul regulamentar fusese 0-0.

Şumi va rămîne cu un singur stoper de meserie, Glauber, în condiţiile în care Marius Constantin pleacă la "naţională", iar Marcos Antonio nu e recuperat sută la sută.

După acest joc, pe 3 februarie, Marius Constantin, alături de Mihai Roman şi Sabrin Sburlea vor părăsi cantonamentul giuleştenilor din Spania, urmînd să se alăture echipei naţionale în Cipru, pentru turneul la care va participa şi reprezentativă condusă de Răzvan Lucescu

Mesaje : 81
Varsta : 30

MesajSubiect: Re: Stirile eXtream !   Stirile eXtream ! I_icon_minitimeVin Feb 04, 2011 4:22 pm

ce cauta roman la nationala :O:O lol! ..

Localizare : Tg-jiu / Gorj

MesajSubiect: Re: Stirile eXtream !   Stirile eXtream ! I_icon_minitimeSam Feb 05, 2011 12:47 am

Bogadan Stancu inscrie un GOOOLL de senzatie la Galatasaray cheers cheers
Moderator
Moderator

Varsta : 44

MesajSubiect: Meciul 4 din pregatire pentru Rapid   Stirile eXtream ! I_icon_minitimeDum Feb 06, 2011 9:05 pm

Rapid a întîlnit în această după-amiază Viktoria Plzen, scor 1-0, într-un meci amical din cadrul turneului Copa del Sol.

A fost al patrulea amical al giuleştenilor în această iarnă. În precendenta partidă, cu Malmo, jucătorii lui Şumudică au reuşit să rateze patru penalty-uri. Contra lui Rosenborg au pierdut cu 3-5 (0-0 în timpul regulamentar), după penalty-uri, iar în primul meci, cu Dnepr, s-au impus cu 3-1.
Costin Lazăr a fost primul care a pus în pericol poarta cehilor, trimiţînd o supertorpilă pe poartă, minea a trecut însă milimetric pe lîngă poartă!!! Cea mai mare ocazie de gol a meciului. Tot căpitanul alb-vişiniilor a fost protagonistul unui nou atac. Un atac marca Lazăr! Rapidistul le-a furat mingea adversarilor, cehii au pleacat în urmărire, l-au faultat, dar arbitrul a lasat jocul să continue. În minutul 29, Ştefan Grigorie a schimbat perfect cu Herea, care a tras un şut pe lîngă poarta cehilor. Cesinha a vrut şi el să se remarce, a preluat bine un balon şi a şutat periculos, dar nu a reuşit să înscrie!

În minutul 38, s-a iscat un mic scandal pe teren!!! Căpitanul cehilor Pavel Horvarth s-a luat de Olberdam. Au sărit să-l apere pe noul jucător al Rapidului, Glauber şi Bozovici. Jocul a fost oprit căteva minute.

La pauză Marius Şumudică a decis să-i introducă în teren pe Straton, Ezequias, Frunză şi Cassio. Au ieşit Bornescu, Costa, Spadacio şi Lazăr.

Herea a marcat singurul gol al meciului, în minutul 65, din penalty

Marius Şumudică a aliniat astăzi următorul "11":
Bornescu - Costa, Glauber, N. Grigore, Bozovici - Şt. Grigorie, Lazăr, Olberdam, Cesinha - Herea - Spadacio

Veşti proaste pentru rapidişti!!! Marius Constantin s-a accidentat azi în Cipru la antrenamentul naţionalei.

Giuleştenii au rămas fără trei jucători de bază ai echipei. Marius Constantin, Mihai Roman şi Sabrin Sburlea au plecat din Spania, şi s-au alăturat echipei naţionale conduse de Răzvan Lucescu în Cipru.

Duminică, 7 februarie de la ora 16:00, giuleştenii vor juca un nou meci amical în cantonamentul din Spania, împotriva celor de la Spartak Moscova.

Mesaje : 81
Varsta : 30

MesajSubiect: Re: Stirile eXtream !   Stirile eXtream ! I_icon_minitimeLun Feb 07, 2011 5:33 pm

iar a dat Bogdan Stancu gol=))
Moderator
Moderator

Varsta : 44

Condusă cu 0-2, echipa lui Lucescu a tresărit şi a întors jocul prin golurile lui Alexa. Dar penaltyurile ne-au trimis în finala mică

Săbiile s-au încrucişat repede. Dorinţa de revanşă a "tricolorilor" a încins meciul din primele minute. Ucrainenii nu s-au intimidat însă şi ne-au luat tare. Primul sfert de oră s-au pus capace de-o parte şi de alta. Cu şapte oameni în echipă de la victoria cu 3-2, de acum 9 luni de la Lvov, Ucraina a controlat mai bine spaţiile. Noi doar cu trei, Maftei, Raţ şi Roman, ne-am găsit mai greu cadenţa.

Răzvan Lucescu a avut un deja-vu în minutul 23. Rakiţki a deschis scorul cu o torpilă din lovitură liberă de la circa 30 de metri, la care Pantilimon s-a uitat neputincios, la fel ca Lobonţ la ghiuleaua lui Aliev, de la Lvov. Iureşul la poarta noastră s-a intensificat şi mai rău, iar apărarea improvizată în centru cu puştii debutanţi de la U21, Papp şi Gardoş, a fost ridiculizată efectiv în minutul 32. Fundaşii noştri au rămas pur şi simplu ca nişte jaloane la pasele încrucişate, din prima, dintre Stepanenko, Gusev, Devic, fază finalizată de Milevski în stil de NBA, din faţa porţii.

N-a fost însă dezastru. "Tricolorii" au avut o reacţie de orgoliu incredibilă şi, tot incredibil, au reuşit să egaleze pînă la pauză din două faze fixe (33, 44). Coşmarul nostru de atîtea ori!

Alexa a fost omul providenţial. Închizătorul lui Poli Timişoara s-a aflat la locul potrivit la cornerele executate perfect de Deac, după scheme repetate obsesiv la antrenamente de Lucescu jr. Alt deja-vu: 2-2.

Repriza secundă am început-o mult mai bine. Mijlocaşii au ţinut jocul mai sus, iar ocaziile ne-au aparţinut prin Alexa (68) şi Zicu (69). Ucrainenii au răspuns prin capul lui Cigrinsky (82), peste poartă. Apoi au urmat penaltyurile la care Pantilimon a apărat degeaba şutul lui Gusev. Ratările lui Zicu şi Papp au fost fatale.
Moderator
Moderator

Varsta : 44

MesajSubiect: Retragerea lui Ronalado :(((   Stirile eXtream ! I_icon_minitimeMar Feb 15, 2011 9:12 am

La 34 de ani, 4 luni şi 27 de zile, Ronaldo a spus ieri adio fotbalului! Cel care a deschis drumul supervedetelor megamediatizate şi-a anunţat plîngînd retragerea de la Corinthians

Suferinţa a învins încă un mare campion. După Marco van Basten, un alt imens golgeter s-a predat ieri. Doborît de durere şi de multele kilograme în plus, care i-au chinuit cariera după revenirea în Brazilia, Ronaldo s-a despărţit de fotbalul ce i-a dăruit atîtea satisfacţii şi succese. După 18 ani în care a uimit lumea fotbalului cu sprinturile, fentele şi reuşitele sale memorabile.

A oprit antrenamentul!
Înainte să facă anunţul oficial la Sao Paolo, "Grăsuţul" a ţinut să-şi informeze personal colegii. A mers de dimineaţă la antrenament şi a întrerupt şedinţa de pregătire. Îmbrăcat în bermude negre, cu ochii scăldaţi în lacrimi şi resemnat, Ronnie s-a văzut ultima oară pe gazon cu cei de la Corinthians, pe care i-a aliniat pe băncuţe, ca la şcoală, şi le-a ţinut un discurs de două minute. După care a fost aplaudat şi îmbrăţişat pe rînd de fiecare. Şi a urmat întîlnirea cu presa. Cu cei doi băieţi ai săi, Ronald şi Alexander, pe genunchi şi însoţit de preşedintele clubului, Andres Sanchez, şi-a recitat cu greu mesajul de adio, izbucnind de mai multe ori în plîns.

"Am pus capăt carierei. Vreau să spun că a fost una frumoasă, minunată şi emoţionantă. Am avut multe eşecuri, dar şi victorii infinite. Mi-am făcut mulţi prieteni şi nu-mi amintesc să am nici un duşman. Mă retrag mai devreme din cauza seriei nesfîrşite de leziuni, de la un picior la celălalt, de la un muşchi la altul. Frecvenţa lor m-a obligat să renunţ acum", a declarat Ronnie. "Accidentarea de la adductori suferită joia trecută a fost ultima picătura care a umplut paharul".

Retragere forţată
Încă din septembrie, cînd a împlinit 34 de ani, "Il Fenomeno" s-a lăsat bîntuit de gîndurile retragerii. Leziunile musculare tot mai frecvente şi urmele adînci ale gravelor accidentări l-au avertizat că finalul este tot mai aproape. Ronnie ar fi vrut să-l împingă pînă la sfîrşitul lui 2011. "Simt dureri în tot corpul. Mintea îmi spune să continuu, dar corpul refuză şi nu vrea să se mai supună", se lamenta atacantul trecut pe la granzii Barcelona, Inter, Real Madrid şi AC Milan. Ar fi încercat să-şi onoreze contractul cu Corinthians, unde a ajuns după ce rămăsese şomer.

Insultat de suporteri
Ultimele evenimente au grăbit însă finalul poveştii. Revolta fanilor brazilieni, care au trecut şi la ameninţări, după ce Corinthians a fost eliminată din preliminariile Copei Libertadores, l-a convins să nu mai insiste. A refuzat exemplul lui Roberto Carlos, care de frică a fugit din ţară, şi duminică a anunţat că a doua zi va susţine o conferinţă de presă. Şi toată lumea înţelesese.

Suferă de hipotiroidie
La despărţire, Ronaldo a ţinut să explice şi de ce nu a mai putut slăbi, deşi a încercat din răsputeri să mai scape din cele 105 kg. Un deficit hormonal al tiroidei, descoperit în perioda de la Milan. "Am aflat acum 4 ani că sufăr de hipotiroidie. Boala asta mi-a dereglat metabolismul şi, pentru a mă vindeca, aveam nevoie de medicamente de pe lista celor interzise ori dopante. Mulţi dintre cei ce vă aflaţi în faţa mea ar trebui să vă simţiţi vinovaţi pentru comentariile ironice făcute pe seama greutăţii mele. Dar vă mulţumesc tuturor pentru că m-aţi criticat şi m-aţi ajutat astfel să devin mai puternic în fiecare moment al vieţii mele", a mărturisit ex-atacantul lui Corinthians.

Se dedică propriei fundaţii
Ronaldo şi-a dezvăluit ieri şi planurile de viitor. Mare parte din timp şi-l va dedica fundaţiei "Criando Fenomenos", pe care chiar brazilianul a înfiinţat-o. Nu va renunţa însă complet la fotbal şi rămîne alături de Corinthians, acceptînd să fie ambasadorul mondial al clubului şi sperînd ca într-o zi să devină chiar preşedintele acestuia.

612 meciuri a jucat Ronaldo în toată cariera, dintre care 97 în tricoul "naţionalei" Braziliei

414 goluri a marcat "Il Fenomeno" din 1993 pînă astăzi, 62 fiind realizate pentru Selecao

35 de goluri a dat în 69 de partide la Corinthians, cu care a cîştigat titlul în statul Paulista şi Copa de Brasil (2009)

15 goluri a înscris Ronnie la Mondiale, ultimul în 2006, record în istoria turneelor finale!

19 trofee a cucerit Ronaldo în cariera sa cu Cruzeiro, PSV, Barcelona, Inter, Real Madrid, Corinthians şi "naţionala" Braziliei

101 milioane de euro însumează cifrele de transfer din carieră. Cea mai scumpă mutare a fost în 2002: 45 de milioane, de la Inter la Real Madrid

5,3 milioane de euro este salariul pe care atacantul brazilian îl avea anual la Corinthians

"Ultimii doi ani în Brazilia reprezintă perioada cea mai incredibilă din viaţă. În ultimele 3 zile am plîns neîncetat, ca un copil. Mi se pare că am murit prima oară"
Ronaldo

"Nu mai suport să joc fotbal. Încerc să fac o preluare, un dribling, însă nu-mi mai reuşeşte aşa cum vreau. Gata, e cazul să mă opresc!"
Ronaldo

"Imaginaţi-vă cît sufăr doar cînd trebuie să urc scările spre casă. Şi nici măcar nu am lift"
Ronaldo

REPERELE CARIEREI

De trei ori cel mai bun din lume
1993 - Ronaldo explodează la Cruzeiro, unde înscrie 58 de goluri în 60 de jocuri.
1994 - la 17 ani e convocat la CM din SUA, însă nu joacă deloc. După cel de-al patrulea triumf mondial al Braziliei, e vîndut cu 5,5 milioane de euro la PSV.
1996 - Pleacă pentru 15 milioane de euro la FC Barcelona, unde este ales de către FIFA cel mai bun jucător al anului.
1997 - Ajunge pentru 28 de milioane de euro la Inter, unde devine "Il Fenomeno", şi este din nou desemnat cel mai bun din lume.
1998 - Chiar în ziua finalei CM cu Franţa, suferă o convulsie. Joacă şi Brazilia pierde cu 3-0. Din decembrie pînă în martie 1999 e pregătit de Mircea Lucescu.
1999 - Suferă o gravă leziune la genunchiul drept care îl ţine pe tuşă cinci luni.
2000 - Abia refăcut în aprilie, se accidentează iarăşi grav în finala Cupei Italiei, cu Lazio. Încă 8 luni out!
2002 - Revine formidabil şi ajunge iar campion mondial în 2002, unde a fost şi golgeterul turneului. Cîştigă "Balonul de Aur", Cupa Intercontinentală şi e din nou cel mai bun din lume. Pleacă la Real pentru 45 de milioane de euro.
2006 - Dispută în Germania ultimul său Mondial. Iese din gratiile lui Capello la Real Madrid.
2008 - Se întoarce în Brazilia, la Corinthians, unde debutează în martie 2009 si îşi încheie fabuloasa carieră.
2011 - Se retrage, după doar 4 meciuri jucate, în singurul an din carieră în care n-a marcat.

MARE AVENTURIER

Are patru copii cu trei iubite
Irezistibil pe gazon, Ronaldo a avut la fel de mult succes în afara lui. A avut foarte multe aventuri cu fotomodele celebre şi a fost şi de două ori căsătorit. În urma mariajului cu Milene Domingues are un băiat, Ronald (11 ani), iar după relaţia cu Maria Beatriz Antony, două fetiţe: Maria Alice (10 luni) şi Maria Sofia (2 ani). În decembrie trecut, a recunoscut că este tatăl celui de-al patrulea copil, Alex (5 ani), născut în Japonia şi conceput cu Michele Umezu. A mai avut relaţii tumultoase cu Susana Werner, actuala soţie a lui Julio Cesar, cu Daniela Cicarelli, fotomodel şi VJ la MTV, pe care a lăsat-o gravidă, dar care a refuzat să păstreze sarcina, şi cu supemodelul Raica Oliveira. Pe 26 decembrie 2010 a făcut şocantul anunţ că "a închis fabrica de copii", supunîndu-e de bună voie unei vasectomii!
Moderator
Moderator

Varsta : 44

MesajSubiect: Re: Stirile eXtream !   Stirile eXtream ! I_icon_minitimeLun Feb 28, 2011 8:52 am

Rapidiştii au încălzit zăpada şi au învins Unirea

Rapid s-a jucat aseară cu ocaziile pentru o victorie cu Unirea Urziceni, care se zbate să respire. Şumudică şi ai lui au continuat cu gerul în nas urmărirea Oţelului

Rapid refuză să încheie lupta pentru titlu. Fie că joacă muncitoreşte, ca Spadacio, fie că este împiedicat, precum Roman, sau ca argintul viu, ca Sburlea. Iar răsplata a venit pentru că Giuleştiul fierbe şi la multe grade cu minus afară.

Mărţişoare în zăpadă
Probabil că toate apostrofările din lumea fotbalului intern l-au motivat pe Sabrin Sburlea. A pulsat energie în prima repriză şi a fost omul care l-a făcut din nou să danseze pe Şumudică. A mai avut o încercare temerară, în minutul 4, dar Curcă şi-a salvat echipa. A fost şi servant, dar Roman (44), din superpoziţie, a tras, enervant, în bălării.

Rusescu a fost singurul adversar de luat în seamă al Grantului, aseară. Însă o dată s-au opus Coman şi centralul Radu Petrescu, apoi atacantul de export la vară al Unirii a fost lovit de ghinion, în minutul 21, cînd a reluat în plasa laterală.

Marcos Antonio da, Grigorie nu
Cum cei care cară pianul se văd mai puţin, mărţişorul primei reprize a fost pentru Rapid apărătorul Marcos Antonio. A fost de două ori providenţial în propriul careu, ultima dată chiar după ce Sburlea a deschis scorul, brazilianul blocîndu-l categoric şi decisiv pe Pădureţu, care se pregătea să egaleze.

Giuleştenii se puteau încălzi cu un scor care să nu mai dea emoţii, însă Fane Grigorie a fost Fane Încurcă-Lume. L-a evidenţiat mai întîi pe Curcă, pentru ca apoi să rateze din 5 metri.

De scheme, tactică şi joc combinativ nu s-a mai pus problema, a cîştigat jocul muncitoresc şi norocul, pînă la urmă, care pare să fie "must have" în primăvara ce va da ultima campioană calificată direct în grupele Champions League.

La final, George Copos a declarat: "Jucătorii Unirii au avut promişi 2.000 de euro fiecare"

Mesaje : 81
Varsta : 30

MesajSubiect: Re: Stirile eXtream !   Stirile eXtream ! I_icon_minitimeMar Mar 01, 2011 4:14 pm

ce ma scos cfr de la 3 mil pe un bilet:(((
Moderator
Moderator

Varsta : 44

Pai ce fel de parior esti tu tati?!?!!

Tu nu ai vazut ca CFR, este in cadere libera...
Si apropo, nu mai baga banii la pariuri...baga-i in server cheers lol!

Pune cu incredere pe echipe mari ca Milan, Barca...Rapid Very Happy Very Happy

Toate cele bune!

Mesaje : 81
Varsta : 30

MesajSubiect: Re: Stirile eXtream !   Stirile eXtream ! I_icon_minitimeSam Mar 05, 2011 8:58 pm

ce ai ma cfr avusese cu branesti...dak nici paia nu iau batut atunci ep cn ?
*SeTh^AmOn
*SeTh^AmOn

Varsta : 30

MesajSubiect: Re: Stirile eXtream !   Stirile eXtream ! I_icon_minitimeLun Mar 07, 2011 6:48 am

Steaua Bucuresti - Fc Brasov 0 - 3

ALESUL
ALESUL

Varsta : 33

MesajSubiect: Re: Stirile eXtream !   Stirile eXtream ! I_icon_minitimeMier Mar 09, 2011 12:43 am

sachtior-roma 3-0
barcelona-arsenal 3-1

Gaman si barboianu sunt liberi de contract pana la vara..dupa care trebuie sa se intoarca in banie pentru inca 5 ani...